Skip to content

RAINBLOG

Kış Aylarında Su Tüketimini Arttırmak için Öneriler

İnsan vücudundaki su oranı % 45 ila % 70 arasında değişir. Vücutta bulunan suyun % 10 kadar azalmasıyla dahi yaşam tehlikeye girmeye başlamaktadır. Suyun % 20’sinin yitirilmesi ise ölümle sonuçlanabilir.

Su Arıtma Cihazlarında Filtre Değişiminin Önemi

Cihazınızda bulunan filtreler, kaliteli suya ulaşmanızı sağlar. Fakat bu filtrelerin de bir ömrü olduğunu unutmamalı ve su arıtma cihazı filtrelerini belirli aralıklarla değiştirmelisiniz. Tabi ki filtre değişim sıklığı, sahip olduğunuz ürünün kalitesine göre de değişiklik göstermektedir.

Çeşme Suyu, Damacana ve Arıtma Suyunun Farkları Nelerdir?

Çeşme suyu, paketlenmiş fabrikasyon sular ve arıtma suları… Seçebileceğimiz birçok alternatif var fakat bizler sağlığımız ve çocuklarımız için en sağlıklı olan suyu seçmek zorundayız. Sizler için hazırladığımız bu yazıda tercih ettiğiniz suların içerikleri ve sağlığınıza olan etkileri üzerinde detaylı bilgileri bir araya topladık.

Su Arıtma Cihazı Alacaklara Tavsiyeler

“Su arıtma cihazı tavsiye” diye internete yazıp aratıldığında karşımıza artık milyonlarca su arıtma cihazı markaları ve modelleri çıkmaktadır. En iyi su arıtma cihazını almak için belli başlı unsurları bilmek gerekir. Bu yazımızda siz okurlarımıza yani su arıtma cihazı tavsiyelerde bulunacağız.

Pet Su Şişelerinde Neden Son Kullanma Tarihi Vardır?

Pet Su Şişeleri Güvenli Mi? Pet şişelerdeki çoğu su, şişelenmeden önce doğal olarak saflaştırılır yani arıtılır. Fakat endişelenilmesi gereken suyun kendisinden çok, suyun içine girdiği plastiktir. Şişelemiş su, polietilen tereftalat “PET” olarak paketlenir. Paketlenen pet şişelerde bulunan Antimon ve Bisfenol A (BPA) gibi kimyasallar insan sağlığını tehdit etmektedir.

Meyve ve Sebzeleriniz Vitaminlerini Kaybetmesin

Meyve ve sebzeleri nasıl yıkadığımız hem hijyen, hem yemeklerimizin lezzeti hem de sağlığımız açısından büyük önem arz etmektedir. Dalından, bahçesinden toplanan meyve ve sebzeler uzun yollar kat ederek soframıza ulaşmaktadır. Meyve ve sebze çeşitliliği son derece zengin olan ülkemizde ise yapılan bilinçsiz ilaçlama nedeniyle vitamin deposu olan bu ürünler tehlikeli hale gelebilmektedir.

'3 nesillik' tecrübe, yüzünüzü güldürmemizi sağlıyor.

Yeni Nesil Teknoloji 75 yıllık deneyimle birleşince yaşam kaynağınızda sağlıklı bir tercih halinde geldik.

Numaranızı Bırakın,
Uzmanlarımız Size Bilgi Versin.

Web sitemiz üzerinden oluşturacağınız taleplere özel olarak ücretsiz şebeke suyu analizi ve ücretsiz demo imkanı sunuyoruz.

Bize iletişim bırakın, Rainwater güvencesi ile size özel fırsatlarımızdan yararlanın.

Ücretsiz Danışma Hattı